Udělejte si chvilku pro sebe! V lázních!

Udělejte si chvilku pro sebe! V lázních!

Lázeňské pobyty si oblíbili malí i velcí, mladí i staří. V podstatě všechny věkové kategorie. Jaké lázně ale vlastně zvolit? A jaké lázeňské procedury si v nich nenechat ujít?
Jen v Čechách najdete více než třicet lázeňských měst. A v nich spoustu lázeňských domů, spa rezortů, hotelů i penzionů předhánějících se nabídkou lákavých lázeňských pobytů, ať již klasických léčebných či wellnesových.

Lázně podle indikace

Pokud vás do lázní přivedl zdravotní problém, zřejmě si své lázně budete vybírat na základě jejich indikace. Například lázně Karlovy Vary se specializují na léčbu onemocnění žaludku, jícnu a střev. Trápí-li vás nemoci pohybového ústrojí či nemoci ledvin a močového ústrojí, je možné, že vám lékař doporučí Mariánské Lázně. Specialisty na kardiovaskulární systém a onkologická onemocnění pak nabízejí třeba lázně Poděbrady. Lázeňské indikační skupiny najdete na serverech lecebnelazne.cz a Spa.cz.

Vybírejte na Spa.cz

Na tom druhém (Spa.cz) navíc najdete i nabídku ostatních lázeňských pobytů, tedy ty vyloženě odpočinkové neboli wellness. Na takový lázeňský pobyt totiž může vyrazit naprosto každý. Hýčkající masáže, zábaly a koupele totiž dělají dobře všem bez výjimky. A budou dělat i vám. Stačí na serveru Spa.cz vybrat lázeňský pobyt, sbalit se a vyrazit. A alespoň na pár dní zapomenout na dění okolo sebe. Věřte, že v lázních stres mizí opravdu rychle.

Nejoblíbenější wellnessové procedury

Z relaxačních vodních procedur jednoznačně vedou vířivka a perličkové koupel. Z masáží jemná masáž mandlovým olejem a ze zábalů teplý rašelinový zad a šíje a parafínový zábal rukou. Ten vám je omladí minimálně o 5 let. Za vyzkoušení ale rozhodně stojí i suchá masážní vana. A přemýšlíte-li i nějaké regenerační proceduře dýchacích cest, vyzkoušejte oxygenoterapii a pobyt v solné jeskyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *