Namáhavá práce zdravotníků zaslouží náš obdiv!

Namáhavá práce zdravotníků zaslouží náš obdiv!

Nemocnicím se zpravidla vyhýbáme velkým obloukem, avšak když není zbytí, jsme nakonec rádi, když se o naše zdraví zdravotnický personál postará. Možná, až když máme možnost vidět, jak se zdravotní sestřičky hbitě otáčejí a za celý den se ani nezastaví, začneme si více vážit jejich práce, která je značně namáhavá. A to nejen na psychiku, protože se dennodenně setkávají se spoustou lidí, kteří nejsou vždy naladěni na pozitivní notu, ale hlavně i na fyzičku.

Praktická zdravotnická obuv je nezbytná!

Možná bychom se divili, kdybychom měli možnost sledovat, či zjistit, kolik kroků zdravotní personál za celý den nachodí! K tomu, aby vše zdravotní sestřičky zvládaly, potřebují kvalitní obuv pro zdravotní sestry. Botky by měly být hlavně s protiskluzovou lehkou podrážkou, aby se v nich mohly pohybovat zcela bezpečně. Uklouznutí na mokré podlaze není žádoucí! Výhodou bývá i otočný pásek s přezkou, kterým lze chodidlo dobře „zajistit“. Obuv slouží především k ochraně chodidla, avšak také proti úrazu a poranění.

Certifikované boty pro zdravotnický personál

Zdravotní obuv s dobře udržovatelnou syntetickou kůží by měla mít i měkkou pohodlnou stélku, a to tak, aby chodidla nebyla zbytečně namáhána. Zdravé nohy jsou totiž klíčem, který odemyká zdraví celého těla. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že nás nohy celý den nosí. Mimoděk říkáme, že jsme celý den na nohou, ale neuvědomujeme si, jakou zátěž nohy musí zvládat. A proto, zvláště i zdravotnický personál, musí dbát na správně tvarovanou a bezpečnou obuv.

Sesterské haleny v bílém i barevném provedení

Stejně tak do nemocničního prostředí patří i zdravotnické sesterské haleny a tuniky. Dnes není žádným překvapením, když potkáme sestřičku i v barevném oblečení. Uniformita neznamená jen bílé ošacení, nýbrž kvalitní komfortní střih a použité druhy materiálů. Oblečení by mělo splňovat i požadavky pro funkčnost na různá pracoviště. V současné době velí i ve zdravotnictví módní trendy, a to jak v barevném oblečení, tak i materiálech, které jsou odolné vůči potu a zvládají i zátěžové situace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *