Co je to vodíková voda?

Co je to vodíková voda?

Obyčejná voda sice představuje zdravý způsob, jak udržet optimální hydrataci organismu, nicméně přidáním vodíku je možné zvýšit její zdravotní účinky. Slyšeli jste někdy o tom, že existuje takzvaná vodíková voda? V následujících řádcích vám prozradíme, jaké jsou její přednosti.

Co je vodíková voda?

Vodíková voda je jednoduše čistá voda, do níž se přidává molekulární vodík, což je bezbarvý netoxický plyn bez zápachu vázající se na další prvky, jako jsou kyslík, dusík a uhlík. Vodík vytváří různé sloučeniny včetně vody.

Molekuly vody se skládají ze dvou atomů vodíku a jednoho atomu kyslíku, ale podle některých vědců přidání dalšího vodíku do vody přináší výhody, které obyčejná voda neposkytne. Pro takové účely se kupují vodíkové láhve.

Výhody vodíkové vody

Další otázkou je, s jakými výhodami přichází generátor vodíkové vody. V první řadě se jedná o prostředek snižující záněty, zlepšující sportovní výkon, a dokonce zpomalující proces stárnutí.

Vodíková voda má antioxidační účinky. Volné radikály jsou nestabilní molekuly, jež přispívají k oxidačnímu stresu, což je zároveň i hlavní příčina nemocí a zánětů. Molekulární vodík bojuje proti volným radikálům v těle a chrání buňky před účinky oxidačního stresu.

Prospívá osobám s metabolickým syndromem. Jedná se o stav charakterizovaný vysokou hladinou cukru v krvi, zvýšenou hladinou triglyceridů, vysokou hladinou cholesterolu a nadměrným množstvím břišního tuku. Předpokládá se, že k tomu přispívá chronický zánět. Vodíková voda snižuje markery oxidačního stresu, a tím pádem zlepšuje i rizikové faktory související s metabolickým syndromem.

Závěrem nesmíme zapomenout na to, že si vodíkové láhve pořizují sportovci, protože vodíková voda zvyšuje sportovní výkon. Zpomaluje totiž hromadění laktátu v krvi, který je známkou svalové únavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *