K dobrému spánku přispívají i matrace s kokosovým vláknem

K dobrému spánku přispívají i matrace s kokosovým vláknem

Kvalitu spánku mnoho lidí podceňuje, což je samozřejmě špatná strategie. Nevyspalý člověk dělá v práci i v osobním životě mnohem více chyb, než je běžné. Hůře se soustředí, je neustále unavený a má zhoršené zdraví.

Už jen z těchto důvodů se vyplatí udělat pro svůj plnohodnotný spánek maximum. Jedním z pozitivních kroků je i výběr vhodné matrace.

Levné produkty nebývají moc kvalitní

Je krize a vysoká inflace, takže našinec musí šetřit skoro na všem. Kdo se však poohlíží po nové matraci, neměl by brát v potaz pouze finanční stránku věci, jinak nakonec může zplakat nad výdělkem.

Levné matrace totiž nebývají nic extra, právě naopak. Často nedrží tvar a během pár měsíců, maximálně jednoho roku je člověk proleží.

Proto se doporučuje vybírat si pouze z matrací vyšších kategorií, jež sice mohou být cenově náročnější, na druhou stranu poskytnou natolik dobrou podporu páteře a obecně celého těla, že se těch pár tisícovek navíc rozhodně vyplatí.

Kokosové vlákno

Existuje celá řada druhů matrací. Někdo dává přednost klasice s pružinami, jiní preferují spíše verze s chytrou pěnou. V poslední době jsou rovněž velice populární matrace s kokosovým vláknem.

Mohou se pyšnit nejen dlouhodobou tvarovou stálostí, ale zároveň i nízkou ekologickou stopou. Kokosové vlákno není žádná speciální surovina. Naopak jde o odpad, který vzniká při zpracování kokosových ořechů.

Dobré pro alergiky

Kokosové vlákno je výjimečné i díky svým hypoalergenním schopnostem. Laicky řečeno, neusazují se v nich téměř žádné alergeny.

Dnes je citlivost na pyl nebo roztoče v populaci zcela běžná. Negativní projevy alergie často dokonce stojí za špatným spánkem. Tyto projevy jsou však při spaní na matracích s kokosovým vláknem utlumovány.

Zájemci o tento, či o jiný kvalitní druh matrací, mohou navštívit prodejnu Bazyl.cz, kde jistě najdou to, co hledají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *