Čistá voda jako nenahraditelná složka pro zdraví

Čistá voda jako nenahraditelná složka pro zdraví

Voda je pro náš organismus naprosto nezbytná. Především čistá voda, která je bez nežádoucích látek, bakterií a chemických přísad. Voda je zdrojem života a zřídlem zdraví. Měli bychom ji pít pravidelně a v dostatečném množství, aby náš organismus mohl správně fungovat. Kolik vody jste dnes vypili vy?

Hydratace je cesta ke zdraví

Všichni bychom měli dbát na to, aby byla naše těla zásobená vodou. Když vypijeme dostatek vody, udržujeme tělo hydratované a podporujeme správnou funkci orgánů v těle. Čistá voda pomáhá tělu odstraňovat toxiny a odpadní látky, udržovat správnou funkci ledvin a jater, které jsou hlavními orgány odpovědnými za detoxikaci, zlepšuje trávení, pomáhá při regulaci krevního tlaku a podporuje udržení zdravé váhy. Navíc přispívá k udržení správné hladiny elektrolytů. Na ty je dobré si dávat pozor při sportu a zvýšené tělesné aktivitě, protože ovlivňují správnou funkci svalů a nervového systému. K tomu, abyste měli naprostou jistotu, že voda, kterou během dne pijete je čistá, bez škodlivých látek, je nejlepší používat filtrační konvici jako je filtrační konvice Brita Style Eco.

Prevence onemocnění

Když chcete posílit svou imunitu a vyhnout se zbytečným onemocněním, určitě příjem tekutin nepodceňujte. Voda může s prevencí některých onemocnění hodně pomoct. Například, je užitečná pro prevenci ledvinových kamenů a infekcí močových cest. Nedostatečný příjem tekutin během dne může vést až k dehydrataci. Ta způsobuje zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, únava, zácpa a dokonce i zhoršení nálad. A rozhodně se ji nevyplácí podceňovat.

Kolik je dostatek

Všichni říkají „pijte dostatek vody“, ale kolik je to ten „dostatek“? To, kolik byste měli za den vypít, se různí. Množství se liší v závislosti na věku, pohlaví, úrovni fyzické aktivity i počasí. Obecně se doporučuje pít alespoň 8 sklenic vody denně, tedy přibližně 2 – 2,5 litru tekutin, ale menší děti samozřejmě potřebují méně vody než dospělí. Na druhou stranu senioři pociťují menší pocit žízně, ale jejich potřeba zůstává stejná. Proto musí dávat větší pozor na to, kolik toho denně vypijí. Můžete si, ale každé ráno naplnit láhev nebo konvici a sledovat, kolik jste toho během dne vypili. Skvěle se k tomu hodí filtrační konvice Brita Style Eco s obsahem 2,4 litru, se kterou budete mít nejen dobrý přehled o množství vypité vody, ale také jistotu, že voda, kterou pijete je skutečně čistá a dobrá.

Stává se vám někdy, že si večer uvědomíte, že jste během dne skoro nic nevypili? Pokud se během hektických dní zapomínáte zastavit a napít, nebo chcete mít přehled o tom, kolik za den vypijete, jsou filtrační konvice nebo láhve na vodu velmi užitečné. Můžete je během dne doplňovat a poměrně jasně ukážou, kolik jste toho ten den vypili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *