Papírové ručníky jsou mnohem účinnější při odstranění virů než elektrické vysoušeče

Papírové ručníky jsou mnohem účinnější při odstranění virů než elektrické vysoušeče

Období chřipek a nachlazení je v plném proudu. Nezbývá nic jiného než zvýšit hygienu rukou. Papírové ručníky odstraňují z rukou většinu patogenů.

Proč jsou papírové ručníky účinnější než vysoušeče rukou

Podle britských vědců by měly být papírové ručníky preferovaným způsobem při sušení rukou po umytí. Podle průzkumu jsou totiž papírové ručníky mnohem efektivnější než elektrické vysoušeče. Zatímco u elektrických vysoušečů dochází k rychlému množení a šíření patogenních zárodků, papírové ručníky toto riziko eliminují. Proto i prostor v umývárnách zůstává po jejich použití bezpečnější.

Naučte se správně sušit ruce

Mytí rukou je nezbytné pro udržení hygieny. Tu je však potřeba završit správným sušením pokožky rukou. Tím se snižuje přenos bakterií a virů na povrchy. Podle průzkumu z Dr. Ines Moura z University of Leeds a Duncan Ewin a profesor Mark Wilcox z univerzity a také Leeds Teaching Hospitals NHS Trust vyplynulo, že existují rozdíly v přenosu virů z toalety do nemocničního prostředí podle sušení rukou.

Čtyři dobrovolníci simulovali kontaminaci svých rukou pomocí bakteriofága – viru, který infikuje bakterie a pro člověka je neškodný. Jejich ruce nebyly po kontaminaci umyté, aby simulovaly nedostatečně umyté ruce. Ruce byly poté vysušení papírovými ručníky nebo tryskovým sušičem. Odborníci měli na sobě zástěru pro měření kontaminace. Tým zjistil, že u elektrického vysoušeče byla kontaminace životního prostředí 10 krát vyšší než při použití papírových ručníků.

Papírové ručníky by měly být preferovaným způsobem pro sušení rukou

Ručníky papírové skládané jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů a celulózy. Papírové ručníky Papernet s inovativním systémem skladu usnadňují vytažení pouze jednoho ručníku ze zásobníku. Tím se eliminuje šíření bakterií v okolí umývárny.

Zvláště v ordinacích a ambulancích je kladen důraz na hygienu. Papírová podložka na lůžko je další hygienickou pomůckou, která pomůže udržet vysokou úroveň hygieny v okolí vyšetřovacího lůžka. Každá role je perforovaná, čímž se jednoduše utrhne požadované množství podložky. Vyrobena je z celulózy, která je příjemná, savá a nedráždí pokožku. Každá role je navíc samostatně balená ve folii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *