Kašel, rýma a viróza. Opět je to tady. Nenechte se zaskočit

Kašel, rýma a viróza. Opět je to tady. Nenechte se zaskočit

Kašel se může projevovat jako akutní anebo chronický. Ten druhý je obvykle důsledkem vyhroceného životního stylu bez dostatku odpočinku a regenerace či přechození onemocnění virového původu. Nedoléčení chřipky či nachlazení se projeví velice rychle v podobě dlouhodobé únavy a přetrvávajících příznaků plného nosu a nepříjemného zahlenění, kterého se nemůžete zbavit. Klíčem k jeho řešení je důsledné posilování obranyschopnosti organismu. Jak na něj?

Především si vyhraďte čas na sebe

Vysoké tempo vaši obranyschopnost rozhodně neposílí. Zpomalte a zaměřte se na zdravý životní styl. Začněte jíst více ovoce a zeleniny a načerpejte více energie. Pro začátek můžete svůj organismus nakopnout některým z přírodních preparátů, který vám rychle dodá energii, pomůže vám dostat do života více fyzické aktivity a odbourat stres. Vyzkoušejte například kotvičník, který zvýší vaši sílu a vytrvalost a nedovolí vašemu tělu zahálet. A to ani v oblasti partnerského života.

Inhalace uklidní vaše podrážděné dýchací cesty

Jestliže vaše rýma a kašel již přešly do chronické fáze, rozhodně se nevzdávejte. Pořiďte si inhalátor anebo jednoduše svařte v hrnci s vodou aromatické bylinky, které vaše dýchací cesty pročistí a zregenerují. Skvělé jsou v tomto ohledu například máta či eukalyptus. Můžete přidat i pár kapek dezinfekčního tea tree oil.

Doplňujte pravidelně energii

Chronický kašel a rýma jsou vyčerpávající a ubírají energii potřebnou pro každodenní život. Doplňujte ji pravidelně dávkami guarany obsahující postupně se uvolňující kofein, který je mnohem účinnější než ten obsažený v kávě. Odstraňte také stresory, které vám ubírají síly, a zaměřte se na kondici vašeho organismu. Rozhodně přestaňte ve zvýšené míře konzumovat sladké a tučné jídlo, které sice dodá mnoho energii bezprostředně po pozření, ale z dlouhodobého hlediska váš organismus překyseluje a energii mu ubírá. Zaměřte se na zdravé potraviny co nejméně zpracované a se zvýšeným obsahem vitamínů a minerálů.

Změna jídelníčku vám prospěje

Více ovoce, zeleniny, ryb a bílého masa je dobrým krokem na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. Omezíte-li zároveň konzumaci alkoholu, kávy a nezdravých potravin, po čase zjistíte, že se vaše energetické zásoby obnovují rychleji než byste očekávali a chronická rým a kašel rychle mizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *