Levná a rychlá údržba a jednoduché použití. To jsou výhody filtračních konvic na vodu

Levná a rychlá údržba a jednoduché použití. To jsou výhody filtračních konvic na vodu

Chcete pít kvalitní a čistou vodu s báječnou chutí, která navíc neobsahuje nežádoucí příměsi? Pak máte několik možností. Buď můžete kupovat vodu balenou anebo si vodu filtrovat. A to buď filtrační konvicí anebo domácím filtračním systémem. Jaké jsou přednosti a nedostatky jednotlivých přístupů?

Opravdu chcete domů nosit balenou vodu?

Voda z kohoutku je velice přísně sledována a je velmi kvalitní. Kupování balené vody tak nedává příliš smysl z pohledu finančního ani zdravotního, pokud ovšem nežijete v oblasti po ekologické havárii, která vodu kontaminovala. To se většiny z nás netýká, proto lze kohoutkovou vodu pít bez obav. Vadí-li vám její chuť nesoucí v sobě zbytky po dezinfekci, vsaďte na filtraci vody filtrační konvicí, která v domácnosti nezabere příliš mnoho místa, ale udělá velkou službu.

Vodu z konvice lze použít i do kuchyňských přístrojů

Filtrační patrony v konvici z vody odstraňují nejen nepříjemnou pachuť, ale také vodní kámen, který je příčinou tvrdosti vody. Vodní kámen pak zanáší kuchyňské přístroje, které přijdou do styku s teplou vodou. Vrstvy vysrážených solí z vody pak můžete najít na dně rychlovarné konvice, uvnitř kávovaru anebo v nádržce na vodu ve vaší žehličce. Všude tam vodní kámen škodí. Budete-li v těchto přístrojích používat filtrovanou vodu, vodní kámen nebude mít šanci se usadit a váš kávovar či konvice budou mít o poznání delší životnost.

Aby dobře fungovala…

Pro správnou funkci filtrační konvice je potřeba v ní v pravidelných intervalech měnit filtrační patrony. U většiny značek a typů konvic postačí výměnu provést zhruba jednou za měsíc. Záleží ale také na tvrdosti vaší vody. Jestliže nechcete utrácet zbytečně více, než musíte za značkové vodní filtry, vsaďte na levnější, ale velmi kvalitní alternativu v podobě filtrů do konvic anglické značky Filter Logic. Ta těží ze svých více než 30 letých zkušeností v oblasti filtrace vody a kromě jiného se zaměřuje na vývoj a výrobu filtrů do filtračních konvic, které nahrazují ty značkové a jsou výrazně levnější. Dáte-li při nákupu filtračních patron přednost cenově zvýhodněným sadám několika kusů, můžete se při filtraci vody v konvici dostat i na cenu nižší než 100 Kč za měsíc. A to už je opravdu důvod, proč stojí za to se nad tímto řešením zamyslet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *